7/24 İLETİŞİM HATTIMIZ     444 6 497

Haberler

67 Yıllık Miras Davası

Dec-22-2022 08:42 - UZMAN DEDEKTIF

Mb Özel Dedektiflik Bürosu Mehmet UZUNER , Hak sahibi mirascıların başvurusu üzerine 67 yıl önce Amerika Birleşik Devletlerinde vefat eden Türk'ün mirasının neden alınamadığını çözdü. Amerika'da yaptığı araştırma ile söz konusu mirasın 1957'de Mahkemeye sunulan bir vasiyetname ile manevi evlata verildiğini ve Mahkeme kayıtlarından  sunulan Vasiyetnamaeyi bularak olayın sis perdesini kaldırdı.

Söz konusu dava Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Harvard Üniversitesi Hukuk Fakültesinde örnek konu ve ders olarak da yer alıyor.

 

devamı

Pandemi ile Sahte Ürün Vakaları Arttı

Dec-21-2022 14:00 - UZMAN DEDEKTIF

Taklit ve Sahte Ürün vakaları özellikle Pandemi'de oldukça arttı. 

İnternet alışverişlerinde artık sıklıkla gördüğümüz sahte ürün vakalarında marka ve hak sahibi firmalarda mücadele etmeye başladı... Sahte ürün sektöründe Çin'den sonra en yoğun imalatın Ülkemizde olması dikkat çekmeye başladı. Özellikle Turizm bölgelerinde  ve halk pazarlarında yıllardır alışkın olduğumuz sahte tekstil ürünleri ile başı çeken taklit marka - sahte ürün piyasası artık hemen hemen tüm sektörlerde  kendini göstermeye başladı.  Tarım ürünlerinden kozmetiğe , elektrikli ev aletlerinden tıbbi malzeme ve ilaçlara kadar genişleyen sektör korkutucu bir bicimde büyümeye devam ediyor.  Bazı sektörlerde durum  Fikri Sinai Mülkiyet Hakları ihlalinden çıkarak  Kamu Düzeni ve Toplum Sağlığını tehdit eder hale geldi. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Emniyet inin yaptığı bir operasyonda basından gördüğümüz kadarıyla Sahte Kanser ilaçları , Şeker Hastalığı tedavisinde kullanılan ilaçlar , Tüp Bebek Tedavisinde kullanılan ilaçlar başta olmak üzere  Toplum sağlığını tehlikeye atan sahteciler yakalandı. Haberin ayrıntısını aşağıdaki videodan görebilirsiniz. Firmalar  Ürün ve Markalarını korumak için Özel Dedektifler ile birlikte piyasada ürün Koruma konusunda yoğun çalışmalar yapıyorlar. Ama maalesef caydırıcı bir cezası olmadığı için mücadele etmek ve sonlandırmak çok zor oluyor. Tabii söz konusu İlaç , Gıda ve kozmetik gibi insan sağlığını doğrudan tehdit eden bir durum ortaya çıkınca durum biraz daha farklı oluyor.  CNNTÜRK ün haberine göre her yıl  Dünya da sahte ilaç dan bir milyon kişi hayatını kaybediyor. Dünya Sağlık Örgütü de yayınladığı bir raporda İlaç Piyasasının yüzde onundan fazlasının Sahte İlaç Piyasasının elinde olduğunu belirtiyor.

Sahte ilaçlar da genellikle internet üzerinden satılıyor.

 

devamı

Türkiye'de Özel Dedektiflik

Dec-20-2022 13:00 - UZMAN DEDEKTIF

Son haftalarda yazılı ve görsel basında Özel Dedektiflik hizmetlerinin yasal olmadığı ve suç işlediği iddia edilen Özel Dedektifler  ile ilgili haberlerin artmasıyla herkes aynı soruyu sormaya başladı...

Özel Dedektiflik Yasal  Bir Hizmet Mesleğimi ? 

 

T.C kanunlarında Özel Dedektiflik Hizmeti vermek Suçtur ! diye bir  ceza maddesi yoktur. Özel Dedektiflik Hizmetlerinin mesleki bir yönetmelik ve kanunu olmadığı için bu hizmeti veren kişiler mevcut yasalara aykırı bir eylemde bulunmadan bu hizmeti verebilirler.  Bu durum  her meslek için geçerlidir.  Yürürlükteki yasalara uymak  . 

Basında çıkan haberlere bakınca Özel Dedektiflik Hizmeti veren bazı kişilerin şantaj ve vb. suçlarla ilgili haklarında yapılan şikayet neticesinde adli tahkikat yapıldığını görüyoruz. 

Haberin ayrıntısı Sabah ta bu şekilde verilmiştir. :  

Diğer bir haber ise Özel Dedektifler Derneği Başkanı ve Özel Dedektiflik Şirketi sahibinin Ülke güvenliği ile ilgili olarak Askeri ve Siyasal Casusluk iddiası ile hakkında soruşturma yapıldığını ve tutuklandığını haberlerde gördük. 

Öncelikle bu iddialarla ilgili devam eden bir soruşturma ve yargı süreci olduğu için herhangi bir yorumda bulunamayız.

Ama şunu belirtebiliriz ;  Haberlerde adı gecen Özel Dedektifler Derneğinin yalnızca bir kurumsal üyesi bulunmaktadır !  yani Türkiye deki Özel Dedektifleri Temsil etmesi gibi bir durum söz konusu değildir. 

Kaldı ki bir çok ilde Dernekler Kanununa uygun olarak kurulmuş birden fazla Özel Dedektifler Dernekleri bulunmaktadır.  

Haberlerde bu Derneğin ve Başkanının  Türkiye deki tek Özel Dedektif gibi gösterilmesi  yanlıştır. Bu dernek tek bir üye ile Türkiye deki Özel Dedektifleri temsil edemez.  

Özel Dedektifin yasal olup olmadığı Dernek Üyesi olup olmadığıyla ilgili değildir. 

“ Hizmet alacağınız Özel Dedektifin Derneğimiz üyesi olup olmadığını mağdur olmamak için kontrol  ediniz ” vb. ifadeler hem yasaya aykırı hem de haksız rekabet kanunlarına aykırıdır. 

Dernek üyeliği gönüllülük esasına dayalıdır ve dayatılamaz.

Bir Özel Dedektiflik Hizmeti almak istediğinizde en doğru yol öncelikle Avukatınıza danışmak olacaktır. 

Özel Dedektifler mesleklerini icra ederken T.C  Anayasa ve Kanunlarına aykırı hareket ederse tabii ki yasal olarak bir yaptırımla karşılaşırlar.  Ama bu,  Kanun ve Yasalara uygun olarak çalışan diğer Özel Dedektiflerinde suç işledikleri veya yasal olmayan işler yaptıkları anlamına gelmez.   

Özet olarak Özel Dedektiflik Yasal Bir Meslektir. Özel Dedektif yasaya aykırı olmayan Araştırma taleplerinizi yerine getirirken yasal sınırlar içerisinde hizmet verip , bu hizmeti esnasında Kanunlara uygun hareket ederse Hizmet Alanda Hizmet Veren de Yasadışı  bir iş yapmakla suçlanamaz.   

 

devamı

Tüketici hakları ve Tüketici Hakları Yasası

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Tüketici hakları ve Tüketici Hakları Yasası: Çoğu kişi aldığı üründen veya kendisine sunulan hizmetten çoğu zaman şikâyet eder. Genellikle bu şikâyet kendi kendimize söylenmekle olur. Adını çok kez duyduğumuz tüketici dernekleri ya da tüketici hakları hakkında çok kişi az bir bilgiye sahiptir.  TÜKETİCİ HAKLARI NELERDİR? Türkiye‘nin de içinde olduğu 1985 tarihli Birleşmiş Milletler Evrensel Tüketici Hakları Bildirgesine göre 9 tane temel ve evrensel tüketici hakkı bulunmaktadır. Temel İhtiyaçların Karşılanması Hakkı Yemek ve içmek, iletişim, su ve elektrik vb. ihtiyaçlar tüketicinin temel ihtiyaçlarıdır. Tüketici ve kullanacağı temel ihtiyaçları isteyebilir. 2) Sağlık ve Güvenlik Hakkı: tüketici için satışa sunulan her türlü ihtiyaç ve hizmetin sağlık açısından tüketiciye zararı olmayacak kalite ve standartlar da olmalıdır. 3) Bilgi Alabilme Hakkı: Tüketicilerin mal ve satın alırken doğru karar alabilmesini sağlanması için tüketicinin aldığı ürün hakkında gerekli bilgilere ulaşabilmesi gerekir. 4) Eğitilme Hakkı: Tüketicinin hak ve çıkarlarının koruyabilmesi ve gerekli olan tüketici bilincine sahip olması için eğitim kurumlarında eğitim almasıdır. 5) Zararların Giderilmesi Hakkı: tüketicinin satın aldığı mal veya hizmetten dolayı tüketicinin uğradığı zararın giderilmesi alınan mal veya hizmetin tekrar tüketiciye verilebilmesidir. 6) Sağlıklı Bir Çevrede Yaşama Hakkı: Sağlık koşullarına uygun bir çevrenin ve doğal kaynakların doğru kullanılması ile çevrenin daha temiz halde bırakılmasıdır. 7)Maddi Çıkarların Korunması Hakkı: Tüketiciye diğer ürünler ile birlikte kıyaslama imkânı verilerek mal ve hizmetin en uygun fiyat seçeneklerinde sunulması, satış sonrası her türlü destek ve hizmetin tüketiciye verilmesidir. 8) Seçme Hakkı: Tüketicilerin her türlü ürün ve hizmetlere istedikleri anda ulaşması demektir. Rekabetin tam olarak işlemediği yerlerde devletin gerekli olan aksaklıkları gördürüp gidermesi için yapılacak düzenlemeler ile tüketici için uygun ve kaliteli hizmetin tüketiciye sunulmasıdır. 9)Sesini Duyurma Hakkı: tüketicilerin haklarını koruyabilmeleri ve mağduriyetlerinin giderilmesinde bir araya gelerek güç oluşturmalarıdır. Tüketici hizmeti hattı 175 nolu numarayı arayarak gerekli şikâyetlerde bulunabilir siniz. Eğer sizde tüketici olarak hakkınızı alamadığınızı düşünüyorsanız. Her türlü hukuki yolları denemenize rağmen hala hakkınızı geri alamadıysanız. Mutlaka Ankara özel dedektiflik bürosuna uğramadan vazgeçmeyin. Araştırılması istenen konu hakkında bizlere yeterli olacak bilgileri vermeniz yeterli olacaktır. Ankara özel dedektiflik bürosu olarak haklarınızın size geri verilmesi için gerekli olan tüm araştırmalar yapılacaktır. İlk öncellik olarak hukuki tüm yolları deneyin ve gerekli sonuçları alamazsanız sizin için gereken tüm araştırmalar Ankara dedektiflik bürosu tarafından yapılacağından emin olabilir siniz.

devamı

Aldatılan kadın neyapmalıdır

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Aldatmak, Aldatılmak, günümüzde ilişkilerdeki en önemli sorunlardan biri. Birbirini seven, birlikte mutlu olan, insanlar bir araya gelip “çift” oluyorlar yada evlilige adım atma kararı alıyorlar. Ancak, zamanla insanlar değişiyor. Aradan geçen yıllar, hayata bakışı değiştirebiliyor, sevgiyi de alıp götürebiliyor bu zaman insanlar nefislerine ve duygularına yenik düşebiliyor bu durumda aldatmayı meydana cıkartıyor. Çoğu ilişkide aldatma olayının etkisi altında kalıyor. Aldatma söz konusu olduğunda kadınlar çok büyük bir travma yaşıyor. İlişkiye İnsanlara ve kendine olan güveni sarsılıyor ve pek çoğumuz ne yapacağımızı düşünür hale geliyoruz. Aldatılan kadın ne yaşar,ne gibi düşünceleri olur, neler hisseder, bu olayın üstesinden nasıl gelebilir? Cevreden aileden gelen baskı Kadınlar aldatıldıgı zaman bazı kadınların ailesi kadın istesede cevresi ve ailesi tarafından yanıltılabilir aileni koru çocukların var onlar için göz yum budefa affet dıye baskılar söz konusu olabilir siz kadını yanıltsanızda bu karar kendıne ait olmadıgı için kabul etsede ileride sürekli başa kakma tartısmalar ve huzursuzluklar meydana gelebilmektedir baskıları bi kenara bırakmalı ve kendi iç sesinizle hareket edip iyi düşünüp karar almalısınız. Sakinleşmeyi bekleyin Kadın aldatıldıgı zaman bazen evliliğini devam ettirmek ister herşeye ragmen alacagınız kararı sakin kafayla oturup dusunmelisiniz bu durum devam edecekmi evliliğimz bu noktadan sonra eskisi gibi olacakmı bunları dikkatlice düşünmelisiniz egerki eşinizin sizi aldattıgı kişiyle duygusal bir beraberliği varsa ondan kopması zor olacaktır ve yıne yalanlar aldatılmalar devam edecektir oyuzden dikkatli düşünüp karar verin. Boşanma kararı almak o anlık sinirle anlık kararlar sizi hataya itebilir ailesinden destek alamayan ve maddi durumu iyi olmayan bir kadın boşanmakta acele karar verirse bu karardan pısman olabilir pskologlar herzaman sinirliyken asla ani kararlar vermeyin sakinleştikten sonra neyapacagınıza dair dusunup karar verin demişler bu yüzden sinirle kararlar sizin gelecegınızı olumsuz etkileyebilir. Kendi kararınızı kendiniz verin Aldatıldığını öğrenen bir kadının yaşadıklarını, arkadaşlarıyla ve ailesi ile paylaşması doğal. Ancak, burada önemli nokta, son kararı kişinin kendisinin vermesi. Aile de arkadaşlar da iyi birer dinleyici olabilirler, ancak aynı zamanda “akıl veren” konumuna da gelebilirler. Birisi ayrılmalısın derken dıgerı affetmelisin derse siz karamsarlıga düşmüş olursunuz ve mantıklı kararlar alamazsınız Çevreniz, erkeğin tek gecelik aldatmasının cinselliğe olan zaafından dolayı olduğunu ve makul görülmesi gerektiği söyleyebilir. Gerçek şu ki, aldatılan kadın için, tek gecelik ilişki ya da duygusal ilişki, yaşanan sıkıntılar açısından bir fark olmuyor. İlişkiyi sorgulayın aldatıldıgınızda herzaman karsı tarafı haksız gorur ben herseyı yapmıstım diye dusunebilirsiniz tabiki kabul edilmesi zor bır durum lakin ilişkinizde aldatılma varsa bu durum yaşanmışsa çokta duzgun gıtmeyen bırseyler varmış demekkki ilişkinizde neden aldatıldıgınıza dair kendınızı ve ilişkinizi gözden geçiriniz bu devam etmesi gerekli bir ilişkimi yoksa devam ettikce sorunların çıkabilecegi bir ilişkimi bunu sorgulamanız gerekmektedir.. Ona nasıl güvenebilirsiniz? Aldatan eşinizi affettiniz ama ona eskisi gibi bir türlü guvenemiyorsanız dediğimiz gibi kendinizi sorgulayın hatalarınızı sorgulayın ve yanlış davranıslarınızı duzeltmeye baslayın karsı tarafında degıstıgını goreceksınız guven konusunda hala sıkıntı yasıyorsanız pskolojık bır destek almanız şarttır bu şekilde hayatınızı zor bır yasam halıne getırmemıs olursunuz. Sizlerde eger aldatılıyorsanız yada aldatıldıgınıza dair suphelerınız varsa bu konuda uzmanlaşmıs özel dedektif sektörlerinden yardım alabilirsiniz özel dedektif sizler için arastırıp sizlere belgeler halinde delilleri sunacaktır .

devamı

İntihar etme düşüncesi ve nedenleri

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

İntihar girişiminde bulunan çoğu insanların %90”nı daha önceden intihar teşebbüsünde bulunacaklarına bazı dair işaretler verirler. İntiharı Planlayan kişilerin çoğu ölmeyi istemez. İntiharı düşünen çok insanın asıl istediği şey bedenlerini yok ederek kendilerini ve hayat akışlarını zorlayan tüm acılardan kurtulmaktır. Çok fazla intihar sözcüğünü dile getirmekte intihar riskini arttırabilir. Çocuk ve gençlere yaşadıkları sıkıntıları açıkça ifade etmesini sağlamak intihar teşebbüsünü ortadan kaldırabilecek bir etkendir. Birçok kişi intiharı düşünebilir ya da intihar edebilir. Çoğu kez maddiyat, iletişim,sevgisizlik, kendine yaşadığı toplum içinde yer bulamama gibi sebeplerden ötürü intiharlar veya intihar düşüncesi sıkça kişinin aklına gelebiliyor. O yüzden özellikle gençlerde sıkça rastladığımız bu düşünce yada girişimleri ve onları buna iten sebepleri aile ve çevre olarak göz ardı etmemeliyiz. Kişinin intihar sebeplerinin nedeni çok karışık ve uzun sürelidir. O yüzden kişinin intihar etme sebepleri derinlemesine incelenip iyi bir gözlem yapılmalıdır. Şiddet, eş ya da sevgiliden ayrılma, cinsel istismar vb. gibi yaşanılan olaylara da kişilerin intihar düşüncesine iten sebepler olabiliyor. İntihar acıya son verme yollarından biri? İntiharı etmeyi düşünen ya da intihar eden kişiler özellikle kendilerini öldürmeyi istememektedirler. Onların istediği tek şey yaşadığı acının tamamen sona ermesidir. İntihar düşünen kişi acının ve yaşadığı mutsuzluğun kalıcı olduğuna inanır ve yaşamlarına son vermekten başka seçeneklerinin olmadığına inanırlar. İntiharı düşünene kişi yaşadığı probleme geçici değil kalıcı çözüm arayışında olur. Çocuklar ve sıklıkla gençlerde görülen ihtar düşünme ya da intihar etme konusunda ailelere çok fazla sorumluluk düşüyor. Çocuklarınızla daha fazla vakit geçirin ve daha çok ilgilenin eğer bu tür sıkıntılar yaşadıysa ya da eğilimi varsa mutlaka psikolog desteği almasını sağlayın uzmanlardan alınacak yardımlara ihtiyacınız olacaktır. Gizli dedektif ‘ler çocuk takibi konusunda uzman ve deneyimli olan ekibi ile sizlere hizmet vermektedir. Eğer çocuğunuz ile iletişim eksikliğiniz varsa ve kimlerle arkadaşlık ettiğini bilmek istiyorsanız mutlaka gizli dedektif ‘ler den çocuk takip hizmeti alın. Çocuğunuz okul çıkışı nereye gidiyor? Kötü alışkanlıklar edindi mi? Merak ediyorsanız. Gizli dedektif ‘lik bürosuna gelip çocuk takip hizmeti alabilir siniz. Alacağınız çocuk takip hizmeti ile çocuğunuzu sizinle paylaşmadığı her şeyi öğrenebilirsiniz. kuluçka makinesi

devamı

İnsanlar Neden aldatır

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Her evli çift, uzun yıllar devam edecek mutlu ömur boyu süren bir beraberlik hayaliyle evliliğe adım atarlar. Evlenmeyi planlayan her Kişinin en büyük arzusudur bir yastıkta Kocamak. Fakat evlilik hayatının iniş ve çıkışlarla dolu olduğu hiç kimse için bir sır değildir herkes farkındadır bu durumun. Evlilik beraberliği hayattaki tüm ilişkiler gibi ve hatta çok daha fazla özen isteyen bir husustur. Aldatma, aldatılma yıllardır tartışılan ve her Kişiye göre farklı şekillerde değerlendirilip yorumlanan bir kavramlardır. Kimi insanlar, sevdiği insanın başkasına bakmasını veya başkasını düşünmesini aldatma olarak değerlendirirken; kimileri sadece sevdiği insanın başkasıyla cinsel aktivitede bulunmasını aldatma kabul eder.En tehlikeli aldatmanın cinsellik değil duygusal aldatma oldugunu söylemiştik yine kısaca acıklayalım cinsel aldatma kişinin bir defaya mahsus duygusallık olmadan yaptıgı bır kacamaktır cınsellikte bulundugu ınsanla bırdaha gorusmez onu dusunmez aşık olmaz bu yuzden cınsel aldatılmadan fazla korkmayın en tehlikeli duygusal aldatmadır duygusal aldatmada eşiniz bır baskasına aşık olmus yada hoslanıyordur onu dusunmekten sızı gozu gormez ve asla bu durumu duzeltemezsınız size sadık kalsa bile kalbı baska yerde olacaktır herzaman duygusal aldatmada maddı manevı herseyı paylasırlar buda sızı bı okadar rahatsız edecektir.Kimi insan nefsine kimisi duygularına yenik düşer ve hatalar yapar bazen karsı tarafın hatası bazen eşinizin içinde olan boşluktan kaynaklanabilir bu aldatılmalar. Evlilik süresince eşinizle birbirinize hoşgörulu olmalı ve sızın yerınıze baskasını koymasına musade etcek davranıslarda bulunmamalısınız evliliğiniz sorunlu ilerliyorsa ıcınde bulundugu sıkıntıdan olusan bosluktan dolayı eşiniz yanlışa sapabilir. Bazı bilimsel araştırmalar da aldatmayı duygusal aldatma ve cinsel aldatma olarak ikiye ayırmışlarıdır. Her nasıl olursa olsun aldatılmak insanı ruhsal ve Bedenen yıpratan, çeşitli sağlık sorunlarına yol açan, onur zedeleyen Grur kıran kendinize guveninizi kaybetmeye sebeb veren bir durumdur. Aldatma olayının temelinde genetik, biyolojik, psikolojik, sosyal faktörlere bağlı pek çok neden bulunabilmekle beraber en çok öne çıkan sebeplerden bazıları şunlardır: Evlilik kararı alınan Kişiyi yeterince tanımamış veya tanıyamamış olmak, görücü usulüyle yapılan evlilikler sonucu yaşanan hayal kırıklığı, çok erken yaşta yapılan evliliklerde ilerleyen dönemlerde değişen düşünceler, evliliğin monotonlaşması ile evlilik hayatından sıkılma. Sayılan nedenler özellikle zayıf karakterli ve evlilik müessesesinin ciddiyetini kavrayamamış olan kişileri aldatma düşüncesine sevk edebilir. Yıllardır yapılan bilimsel araştırmalar ve dedektiflik araştırmaları göstermektedir ki aldatılmak kişileri büyük bunalımlara sürüklemekte; kişilerde onarılması zor, derin yaralar açmaktadır. Evlenmeden önce mutkala evleneceginiz kişiyi arastırmanız hakkındaki tum bilgiye sahıp olmanız gerekmektedir geleceginiz için bu konuda evlilik öncesi dedektifinden yardım alabilirsiniz evlendıgınız zaman suphelerınız sızı rahatsız edıyorsa eş takibi dedektif hizmetinden yararlanabilirsiniz geleceğinizi çöpe atmayın bizlerden yardım alarak sorunları çözumleyebilirsiniz. MB Özel Dedektiflik Ankara, İstanbul ve Antalya ofisleri ile hizmetinizdedir. Ücretsiz danışmak için Türkiye’nin her yerinden direk olarak 444 64 97 den bilgi alabilirsiniz.

devamı

İnternet yoluyla hakaret suçu

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

İnternet yoluyla kişiye hakaret etmenin hafifletici ya da ağırlaştırıcı bir etkisi yoktur. Suçu işleyen sahsın tespit edilmesi ve suçu işlenen olayın ispat ve kanıtı ile suçu işleyen kişinin caza durumu belirlenir. Eğer kişi konuşma yolu ile size hakaret ettiyse kişinin tespiti kolaydır. Konuşma ile yapılan hakaretlerde kişinin kullandığı hakaret içeren cümleler kayıt altına alınmalı aksi takdirde tanık ve elinizde gerekli kayıtlı olan bir delil yoksa hakaret suçunu ispat etmek zorlanırsınız. Kişi eğer suçu konuşarak ya da telefon aracılığı ile yaptıysa telefonda bulunan mesaj ve gelen aramaları silmemek gereklidir. Kişisel hakarete magruz kalan kişi elinde kayıtlı olan bilgiler ile savcılığı şikâyet dilekçesi vererek kişiye dava açılmasını isteme hakkına sahiptir. Hakarette bulunan kişi eğer internet kanalı ile size hakarette bulunduysa özellikle sahte kimlik bilgisi ile size hakaret ettiyse kişinin tespiti de zorlaşır. E-posta ile hakaret ile hakarette kişilerin sıkça yaşadıkları bir durumdur. Bu kişiler yüzünden kişilik haklarına zarar gelen kişiler adliye ’ye gidip dilekçe verip maddi ve manevi tazminat açma hakkına da sahiptir. Sonuç olarak kişinin kişiliğini oluşmasını sağlayan tüm değerler üzerinde bulunan haklar kişinin haklarıdır. Bu haklar kişinin onur, itibar, iffet, şeref ve hasiyeti gibi kavramlar ve değerler kişinin kişilik haklarını kapsar. İnternet yolu ile kişilerin hak ve özel hayat özgürlüklerinin ihlal edilmesi durumları çok sık oluyor. Kişiler hesaplar açarak ve çeşitli sosyal paylaşım sitelerine girerek kişin şahsiyet ve onurunu zedeleyerek hakaretlerde bulunuyor. Bu tür kişilik haklarının zedelenmesi kişiyi gereğinden fazla üzecek ve yıpratacak bir davranıştır. Sizin de haklarınıza saldırı olduysa ve gerekli olan tüm hukuki işlemlere rağmen size hakaret eden kişi bulunamadıysa İstanbul dedektiflik bürosuna uğramayı unutmayın. Konusunda uzman ve profesyonel ekibi ile İstanbul dedektiflik bürosu mutlaka sizlere yardımcı olacaktır. Sizden alınan bilgiler dâhilinde kişini size nerden ve ne zaman hakarette bulunduğunu öğrenerek sizler sayesinde verilen bilgiler doğrultusun da kişiyi takibe alacaktır. Özellikle kişi size hakareti kimliğini gizleyerek yaptıysa kişinin bulunması biraz uzun zaman alacaktır. Açılan maddi ve manevi davalarınız içinde İstanbul dedektiflik bürosu sizlere davanız için delil ve kanıtlar toplamanıza yardım edecektir. Davalarda gerekli olan tüm bilgiler ve deliller dedektif’ ler tarafından alacağınız profesyonel yardımlar ile daha kolay olacaktır.

devamı

Aldatılmak her kadının sonu mu?

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Eşi hayat arkadaşı yoldaşı kocası tarafından aldatılan kadın bu durumdan çok acı çekmesine rağmen hayatına devam etmek zorundadır hep.İçine atıyor bu durumu bazen bir dostuyla yada ailesiyle paylaşıyor çogu zaman utanıyor bu durumu başkasına anlatmaktan o çok sevip deger verdiği eşi baskasıyla birlikte bunu nasıl anlatabilirki anlatması bile onlar için zor bir durumken nasıl hissettiklerini hakkında söylenecek çok söz yok bazen adı dula çıkmasın dıye bazende cocuklarım babasız kalmasın diye bu durumu sineye cekip kabullenmeye çalışan çok fazla kadın var yada kocasından korkup neden aldattın demeye bile cesareti olmayan kadınlarımız var. Bu olaya zemin hazırlayan faktörlerden biri, eşi aldatınca içi parçalanırcasına acı çekerken, oğlu aynı şeyi yaptığında “aslan oğlum” diyebilen “şımartıcı anne” belki de. Bu anlamda erkeklerin aldatmasında “libido”dan çok, toplumsal frenlerin zayıf olması etkendir diyebiliriz. Diğer bir önemli etken ise toplumda kadınların fedakarlık rolünün her zaman ön planda olması.erkek ve kadın ayrımcılıgı kadın aldatırsa biliyorsunuz aldatmadıgı halde kırsal bolgelerımızde kadın sevdıgıne kaçtı dıye gencecik kızları ölume terk eden aileler namus davasına cevrilen töreler var kadınlar Kendilerini feda etme, saçını süpürge etme eğiliminde olan kadınlar genellikle kendi haklarından vazgeçmeleri gerektiği öğretilerek büyütülmüyor mu? Gerçekte özverimiz sınırı aştığında, özgüvenimizden, ruh sağlığımızdan alıp götürmeye başlıyor. Öte yanda bir de susup oturmak gerekliliği var! Canımız yandığında, bir şey olmamış gibi davranmak; çocukken yere düştüğümüzde kanayan dizimize bakarak “bir şey olmadı, acımadı, ağlama” diyen ebeveynimizden kalan bir yadigar belki de. Duygularını ifade etme özgürlüğünü bulamayan çocuk, ileride mutsuzluğunu bir türlü dile getiremeyen bir yetişkin oluyor. Kendini basitçe, o anda, incindiğinde ifade edemeyen insan karşıdakinin de bunu bilmesine fırsat tanımıyor. Bir başka faktör, toplumsal tutumlarımızın kadınların duygusal özgürlüklerini kazandırmakta oldukça zedeleyici alışkanlıklar içermesi. İleri yaşlara kadar aile ile içiçe yaşamaya önem verilen toplumumuzda kadınlar; yalnız başına yetemeyecekleri, bir başlarına kaldıklarında hayatın kabusa dönüşeceği endişesi ile böylesi bir ilişkiye daha rahat katlanıyorlar. Onlar için bu ilişki taciz edici, kötüye kullanıcı da olsa tek başlarına kaldıklarında çekileceğini düşündükleri acıya tercih ediyorlar. Bizler kadınında haklarını herzaman koruyoruz eger aldatılıyorsanız suphelerınız var ıspatlayamıyorsanız özel dedektif sizin için arastırıp gercegı bulacaktır aldatıldınız boşanmak ıstıyorsunuz mahkemeye yeterli delilleri sunamadınız bu konudada özel dedektif sizler için arastırıp delil toplamaktadır artık hayatınızı zorlastırmadan yaşamanın zamanı bizlerden destek alın .

devamı

Boşanan kişilerin pskolojisi

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Evlilikten sonra yaşanılan boşanma nedeni ile çok kişi ruhsal bunalım yaşayabiliyor. Boşandığınız eş gerisinde size ve hayatınıza olumsuz etkiler bırakabiliyor. Belli bir süre zarfında bu ruhsal çöküntü biraz hafiflese de bazı kişiler bu bunalımı yıllarca atlatılamaya biliyor. Aile anlam ve önemini yitirdiği zaman kişiler kendileri için yeni bir sayfa açmak isterler. Evlilik içerisinde kişilerin yaşadığı umutsuzluk ve sıkıntılar onları ayrıldıktan sonra her şeyin yolluna gireceğine inandırarak ayrılmak istemeye iter. Evlilik içerisinde eşlerin bir birlerine tahammülsüzlüğü ile ayrılık belirtileri başlamıştır. Ayrılık cümlesini kafasına yerleştiren kişi bu kararı uygulamakiçin çok fazla vakit kaybetmemelidir. Çünkü ev içinde yaşanan huzursuzluklar çoğu kez düzelmek yerine katlanarak devam eder. Evli çiftlerin özellikle anlaşmalı bir boşanma yapmaları her iki taraf içinde daha iyi olacaktır. Boşanma sırasında eğer ortada bir çocuk varsa bu ayrılıktan dolayı onunda psikolojik durumu fazlası ile değişecektir. Boşanma süreci bile insanı hem bedenen hem deruhen yoran ve mutsuz eden bir durumdur. Düşünsenize severek evlendiğiniz bir kişi ile yıllarca emmek verdiğiniz bir yuvanın biranda yıkılmasını etkisinin sizde oluşturduğu izler baya zor günler geçirmenize neden olacaktır. Evlilik çok kez sıkıntılı olabilir evlilikte sabırlı ve anlayışlı olmak gerekir. Eğer evliliğinizde sıkıntılar varsa boşanmadan önce kurtarmak için çaba sarf edin eğer çabalarınıza rağmen değişen bir durum yoksa ikinci alternatif olarak boşanmayı seçebilirsiniz. Özel dedektiflik bürosundan alacağınız hizmet özelikle boşanma davalarında yeterli delil ve ispatları olmadığından araştırma yapılabilir. Ancak bu hakkı kullanırken Türkiye Cumhuriyeti Yasaları sınırları içinde kişi hak ve özgürlüklerine müdahale etmeden yapılması esas alınır. Özel dedektiflik bürosu hizmeti hem adli hem de güvenlik birimlerinin işini kolaylaştırmaya adli ve kolluk görevleri yaparak işlerin hafiflemesine yardımcı olur. Özel dedektiflik bürosu ticari ve hukuki dayanağı olan her araştırmayı yapabilir ve kanunlara uygun biçimde araştırmalarını sürdüren özel dedektiflik bürosu hizmeti açık alan yapılan araştırmalar ile dedektiflik görevi icra edilir. Özel dedektiflik hizmeti bir tek araştırma ile sınırlı değil tabi eş takip, çocuk takip, şirket ve personel araştırma gibi hizmetlerimde sizin isteğiniz doğrultusunda hizmet verir. Sizler de bu araştırmaları yaptırmak istiyorsanız özel dedektiflik bürosu ‘ndan bu hizmetleri alabilirsiniz.

devamı

Aldatıldığınızı ıspatlıyacak deliller

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Aldatılma durumunda boşanma davasında mahkemeye sunulabilecek deliller Eşin başkasından hamile kalması, karşı cinsle yaşadığı cinsel ilişkiden kaynaklanan kalıtımsal ya da tedavisinin zor olduğu bir cinsel hastalığa yakalanması, kendi el yazısı ile sevgilisine yazdığı aşk mektupları, kendi günlüğünde yazdığı duygusal içerikli anıları, cep telefonu yazışmaları, internet ortamında yapılan yazışmalar, karşı cinsle otelde aynı odada kaldığını gösteren otel kaydı ya da faturası, otel kamera kayıtları, çeşitli mekanlarda çekilen fiziki temaslarını belgeleyen fotoğraf ve video kayıtları gibi veriler, tanık anlatımları aldatıldığınıza dair kuvvetli verilerdir. Ancak söz konusu ispat araçlarının hukuka uygun şekilde elde edilmiş olması büyük önem taşır. Zira eşinizin bulunduğu ortama ses kayıt cihazı koyarak ses kaydı elde etmeniz, cep telefonuna veya özel kullanımında olan bilgisayarına casus program yükletmeniz, telefonuna dinleme cihazı takmanız, mail şifresini kırarak delil elde etmeye çalışmanız hukuka aykırılık nedeni olmakla birlikte suçtur. Aldatma nedeni ile boşanma davalarında emsal yargıtay kararları ve delil niteliği Her gün basın yayın organlarında boşanma davasında delil olarak kabul edilecek veya edilmeyecek başlığı altında çeşitli yazılar yayınlanmaktadır. Her defasında görüleceği gibi aynı durumlarda aleyhte ve lehte yargıtay kararları olduğu yazılmaktadır. Bu bilgi kirliliği toplumda insanların kafasını karıştırmaktadır. MB Özel Dedektiflik olarak ise biz yorum yapmayı değil bilgi için Avukatınıza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Zira bir hukuk davasında sizi temsil edecek Avukatız ile tüm bilgileri paylaşmalı ve Ozel Dedektif tutmadan önce danışmalısınız. Aldatma nedeniyle boşanma davası açan kişilerin çoğu, eşinin kendisini aldattığını biliyor hatta internette, Facebook vb. hesaplarda yazışmalarını da görüyor ama bunları delil olarak kullanamıyordu. Çünkü bu kişinin rızası dışında ele geçirilen kayıtları mahkemeye delil olarak sunmak suç olarak kabul ediliyordu. Bu durum Yargıtay 12. Ceza Dairesi’nin 22 Haziran 2016 tarihli kararıyla değişti. Aldatan eş tarafından 3. şahıs ile yaptığı yazışmaların delil olarak mahkemeye sunulmasının suç olmayacağına dair karar verildi. Aynı şekilde amacı yanlızca mahkemeye sunmak olmak üzere kamuya açık alanlarda alınan ressim ve videolarda mahkemelerde delil olarak kullanılıp kullanılamaması tamamen hakim takdirinde olmakla birlikte bu konuda da yargıtay birbirine zıt kararların bulunması insanların kafasını karıştırmaktadır.

devamı

Özel Dedektiflik Hizmetleri Sunan Firmaların Yasallığı Tartışılıyor

Dec-30-2022 16:36 - UZMAN DEDEKTIF

Türkiye’de Özel Dedektiflik Hizmetleri ile ilgili bir kanun düzenlemesi yoktur. Bu durum Özel Dedektiflik Hizmeti veren firmaların denetimini imkansız hale getirmektedir. Denetim olmayan bir meslek de malesef topluma faydası olacağına zararı olan bir meslek gibi görünmektedir. Günümüzde bu boşluğu doldurmak için Özel Dedektiflik Hizmeti veren kişilerin çeşitli illerde kurduğu 5 ten fazla Özel Dedektiflik Dernekleri kurulmuştur. Bu dernekleri incelediğinizde kurulduğundan beri aynı yönetim kadrosuna sahip olduğunu görmek mümkündür. Dernek üyeliği gönüllülük esasına dayalı olmasına rağmen bazı dernekler yasaya aykırı olarak başvuran kişilere ‘ Derneğimize üye olmadan Özel Dedektiflik Hizmeti Veremezsiniz ‘ gibi ifadelerle yanlış yönlendirmekte hatta dolandırmaktadır. Bir diğer yanlış yönlendirmede Derneğimiz üyesi olmayan firmalara güvenmeyin , Özel Dedektif derneğimize üye mi sorgulayın vb. ifadelerle insanları yanlış bilgilendirmektedirler ve bu ifadeler yasaya aykırıdır. Peki Dolandırılmadan ve Hukuki bir sorun yaşamadan nasıl Güvenilir bir Özel Dedektif seçebiliriz ? Öncelikle Talep edilen Özel Dedektif Hizmeti yasaya aykırı olamaz. Başvuru öncesi mutlaka AVUKATINIZA danışmalısınız. Avukatınızın bu konuda verdiği bilgileri dikkate almalısınız. Özel Dedektiflik haklı olduğunuzu ve zarar gördüğünüzü , mağduriyetinizi ispatlamak için araştırma yapılması hizmetidir. Bu hizmeti almak isterken de zarar görmemek için mutlaka Avukatınıza danışın !

devamı