7/24 İLETİŞİM HATTIMIZ     444 6 497

Ürün Sahteciliği

service
service
service
service

Ürün sahteciliği, büyük ya da küçük firmaların kâr etmek amacıyla gerçekleştirdikleri suç niteliği taşıyan bir faaliyettir. Markanıza ait ürünlerinizin kalitesiz malzemeler, ambalajlar ve olması gerekenden düşük maliyetler ile üretilip, orijinalinden ayırt edilemeyecek paketlemeler ile büyük-küçük satış noktalarında satılarak sahteciliği yapan kişilerin ve satışı gerçekleştirenlerin kâr etmesini sağlamaktadır. Bu durum kısa vadede ürününüzün daha az satıldığı için para kaybetmenize, uzun vadede de ürününüzün kalitesiz olduğu görüşünün yaygınlaşması ile hiç bir şekilde tercih edilmemesi durumunun yaşanmasına ve büyük zarar etmenize sebep olur.

Sahte Ürün Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde teknolojinin ne kadar ilerlediğini düşünürsek; herkesin ham maddelere ulaşımının ne kadar kolay olduğunu, kalitesiz ham maddeyi Çin gibi ülkelerden ne kadar ucuza alabildiğini, orijinaline ne kadar çok benzeyen ürünler üretebildiğini ve son teknoloji baskı makineleri ile orijinalinin aynısı ürün ambalajı yapabildiklerini de anlayabiliriz. Bu durumda sizin sahte ile gerçek ürünü ambalajı, görüntüsü, kokusu, kıvamı ya da şeklinden anlamanız imkansızdır. Zira şu an bile içtiğiniz kahveden kullandığınız şampuana kadar bir çok ürün sahte olma ihtimali taşımaktadır. Bunu sizin anlamanız çok mümkün olmamakla birlikte, bu konuda ürünlerin kimyasal yapısı, ambalajı, orijinali ile ayırıcı ipuçlarının bilinmesi gibi eğitimlerden geçmiş olan özel dedektif kadromuz bu alanda da size hizmet vermektedir.

Biz Sizin İçin Ne Yapıyoruz?

Ürününüzün içeriği, üretim aşaması, ayırıcı özellikleri gibi konularda sizden bilgi aldıktan sonra piyasa araştırmasına başlıyoruz. Piyasadaki ürünlerinize ulaşıyor ve sizin üretiminiz mi yoksa sahte üretim ürünleri mi olduğunu test ediyor, eğitimini aldığımız takip, teknik ve araştırma yöntemleri ile kesin sonuçlara varıyoruz. Daha sonra üretim yapılan yeri, satış yapılan kurum ve noktaları öğrenerek hukuki sürecin başlamasına yardım ediyor, size geçerli kanıt ve belgeler sunuyor, fikri ve sınaî mülkiyet hakkınızı savunmanızı sağlıyoruz.